Páči sa Vám tento príspevok ?

Zdieľajte tento obsah so svojimi priateľmi

Počet návštev

Dnes8
Včera22
Tento týždeň155
Tento mesiac905
Všetky návštevy134397

 


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesModifications & repairs by:
   
Once
Kurz č.2
Pondelok, 30 November 2009 23:45

KURZ č. 2

ŠTRUKTURÁLNA DYSFÁGIA

 

Prednáša: MARY T. LEE, Anglicko / tlmočenie z angličtiny zabezpečené/

Miesto kurzu: Hotel TATRAN, Skalica

Termín kurzu: 14. 5. -15. 5. 2010

Poplatok za kurz: člen SKIZP, Sekcie klinickej logopédie SSO pri SLS a A SL SR- AVAL:  95 €, člen  dvoch  organizácií: 105 €, člen len  jednej organizácie : 115 €, nečlen: 125 € člen Asociace klinických logopédu, Česká Republika:115 €

Počet pridelených kreditov: 14

Max. počet účastníkov: 30

 

Cieľom kurzu je pripraviť účastníkov kurzu na liečbu pacientov so štrukturálnou dysfágiou

V teoretickej časti kurzu odznejú informácie o systéme klasifikácii karcinómov, systéme riadenia liečby- morbiditou a mortalitou súvisiacou s rádioterapiou, chemoradiáciou, chirirgickými zákrokmi, umiestnením karcinómov orálne, faryngeálne, laryngeálne. Zoznámia sa s premedikálnou a postmedikálnou liečbou, diagnózou a prognózou štrukturálnej dysfágie.

Naučia sa plánovať intervenciu direktnou a indirektnou formou a ďalšími rehabilitačnými a kompenzačnými technikami, dozvedia sa o spôsobe kŕmenia pacientov so štrukturálnou dysfágiou a kvalite života týchto pacientov

V praktickej časti kurzu budú účastníci simulovať diagnostikovanie a navrhovať liečbu

pacientov so štrukturálnou dysfágiou na základe videa s FEES. Kurz bude ukončený skúškou formou písomného testu. Až potom účastník získa potvrdenie o účasti na kurze.

 

O prednášajúcom:

 

Mary Theresa Lee- je Senior Lecturer a riaditeľkou profesionálneho vzdelávania na Katedre pre poruchy reči, prehĺtavania a komunikácie v City University London. Študovala v Kanade na University of British Columbia.  V širšom kontexte sa venovala psychológii a lingvistike. Oblasťou jej klinického pôsobenia a expertíz je otorhinolaryngológia s užšou špecializáciou na rakovinu hlavy a krku. Predtým, ako začala pracovať na City University, pracovala v tejto oblasti v Kanade, Austrálii a Taliansku.  Naďalej spolupracuje na výskumoch s kolegami v Ríme a Melbourne. Je tiež vedúcou modulu pre poruchy reči a komunikácie a zodpovedá za dohľad nad študentskými výskumnými projektami na úrovni BSc Honours a MSc. Zaujíma sa najmä o funkčné výsledky reči a prehĺtania po liečbe rakoviny hlavy a krku, o kvalitu života po úplnej laryngektómii a o identifikáciu zmien vo funkcii prehĺtania po úplnej laryngektómii. Momentálne sa zúčastňuje výskumu zameraného na to, ako zmeny vo funkcii prehĺtania ovplyvňujú kvalitu života a prispôsobenie následnej liečby rakoviny hlavy a krku, ako aj dopad včasnej terapeutickej intervencie na následné dlhodobé liečenie prehĺtavania.

Rešpektujeme prihlášky,zaslané do 1.mája 2010!!!!

 

Prihláška na kurz /tu/

Prihlášku prosím vyplňte a pošlite ako prílohu na túto e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. , alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

Posledná zmena na Utorok, 09 Marec 2010 23:44
 

Ďalší reklamní partneri s.r.o. LOGOPETKO a Sekcie klinická logopédia SSO 


 

Reklamný panel