Páči sa Vám tento príspevok ?

Zdieľajte tento obsah so svojimi priateľmi

Počet návštev

Dnes6
Včera39
Tento týždeň202
Tento mesiac226
Všetky návštevy122373

 


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates



Modifications & repairs by:
   
Once
Workshop CMI
Program konferencie v Karlových Varoch
Streda, 07 Október 2015 18:31

XXIII. konference

 

Asociace klinických logopedů  ČR 

 

Hotel  AMBASSADOR Národní Dům

Karlovy Vary

 

6. – 7. 11. 2015

 

Dyspraxie z pohledu klinické logopedie

a víceoborového přístupu

 

Varia

 

Program konference:

 

Místo konání -Hotel AMBASSADOR Národní Dům, Karlovy Vary

 

Pátek   6.11.

8oo - 9oo  Prezentace účastníků konference

9oo – 9,2o  Slavnostní zahájení  konference

 

I.Blok přednášek  - Dyspraxie (1. část)                            Moderuje: zástupce AKL ČR

Max. 5 minut diskuze k tématu každé přednášky je moderována po jejím přednesení

9,2o

Vývojová dyspraxie a získaná neurogenní dyspraxie – diferenciální znaky přítomnosti motorické řečové poruchy

Karel Neubauer

Kl. logopedie Česká Lípa, fakultní pracoviště PdF UHK; Katedra SPP a logopedie Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové

 

9,4o

Dziecko z zespołem Aspergera a dyspraksja

Karina Szafrańska

PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie 

 

10,2o

Diagnostika verbálnej dyspraxie a ranný vek

Zuzana Moškurjáková

Klinická logopédia  Banská Bystrica Pedagogická fakulta, Prešovská univerzita v Prešove

 

10,4o

Dyspraxie a souvislosti s řečovými poruchami a specifickými vývojovými poruchami učení

Vilma Mikešová
Klinická logopedie, Středisko neuropsychologické rehabilitace  Přerov

 

11,oo

Screening NKS so zreteľom na vývinovú dyspraxiu u detí z marginalizovanej rómskej komunity

Mária Masárová

Klinická logopédia Poprad; Pedagogická fakulta, Prešovská univerzita v Prešove 

 

Přestávka – coffe-break -  15 min

 

II.Blok přednášek  - varia                                                   Moderuje: zástupce AKL ČR

Max. 5 minut diskuze k tématu každé přednášky je moderována po jejím přednesení.

11,4o

Status logopedy w Polsce

Ewa Małachowska

Polski Związek Logopedów, Uniwerystet Mikołaja Kopernika, Warszawa

 

12,1o

Implantační systémy dostupné v České republice

Jitka Holmanová

Centrum kochleárních implantací u dětí FN v Motole

 

12,3o

Oboustranná implantace kochleárního implantátu u dětí.

Dagmar Michejdová,  Aksenovová Zdenka

Centrum kochleárních implantací u dětí FN v Motole

 

12,5o

Vývoj a využití diagnostických nástrojů neurogenních poruch komunikace a příbuzných poruch

Milena Košťálová

Kl. logopedie, Neurologická klinika LF MU a FN Brno; Výzkumná skupina Aplikované neurovědy,CEITEC MU Brno

 

-------------------------------------

13,3o – 14, 3o

Přestávka na oběd

-------------------------------------

 

14,3o – 18oo

Členské shromáždění Asociace klinických logopedů ČR

Zahrnuje  coffe-break -  15 min

 

20oo – 24oo Společenský večer v hotelu AMBASSADOR

 

Sobota 7.11.

III.Blok přednášek  - Dyspraxie (2. část)                         Moderuje: zástupce AKL ČR

Max. 5 minut diskuze k tématu každé přednášky je moderována po jejím přednesení

9,oo

Diagnostika a terapie pacientů s DCD - vývojovou poruchou koordinace

Dyrhonová, O., Zounková, I., Smržová, J., Nývltová, M., Gitschinská, E.

Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2.LF UK v Praze a FN v Motole

 

9,4o

Vývojová dyspraxie

Kraus, J.,Smržová, J.,Psotta,.R.,Jeřábek, J.

Klinika dětské neurologie 2.LF UK v Praze a FN v Motole

 

10,1o

Senzomotorická stimulácia orofaciálnej oblasti pri dyspraxii

Fábianova, A.

Adeli Medical Center, Piešťany

 

10,3o

Diferenciální diagnostika a logopedická terapie verbální dyspraxie u osob po traumatech CNS v kombinaci s kognitivní rehabilitací – případová studie

Lenka Dzidová

AquaKlim, s.r.o.,  Sanatorium Klimkovice

 

Přestávka – coffe-break -  15 min

 

IV.Blok přednášek  - Varia                                                   Moderuje: zástupce AKL ČR

Max. 5 minut diskuze k tématu každé přednášky je moderována po jejím přednesení

11,1o

Worster-Droughtův syndrom

Tomanová Eva, Kraus Josef,

Klinická logopedie, Praha; Klinika dětské neurologie 2.LF UK a FN v Motole, Praha

 

11,3o

EEG Biofeedback pro děti s řečovým a sluchovým postižením

Milena Čámková

Klinická logopedie, SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené, Výmolova, Praha 5

 

11,5o

Videoterapie – úspěch nebo selhání logopeda?

Michaela Voldřichová

Klinická logopedie, Nemocnice Benešov u Prahy

 

12,1o

SPEEKLE -  počítačové hry na podporu rečovej terapie

Veronika Štrbáková

Speekle s.r.o., Bratislava

 

12,3o

Afatický slovník jako aplikace na tablet

Zemanová, K., Macko, O.

K. logopedie, Fakultní nemocnice Král. Vinohrady; Grafická a multimediální laboratoř VŠE

 

 

Závěr odborného programu konference – 13oo

Závěrečný coffe-break  a občerstvení

Posledná zmena na Streda, 18 November 2015 19:48
 
Zoznam prihlásených na workshop CMI
Utorok, 16 Október 2012 19:22

 

Priebežný zoznam prihlásených na workshop:

  1. Kurecová Agáta ( Humenné )
  2. Moškurjáková Zuzana ( Banská Bystrica )
  3. Jandová Zuzana ( Bratislava )
  4. Červenáková Renáta ( Lučenec )
  5. Kováčová Mária ( Partizánske )
  6. Machová Iveta ( Bánovce nad Bebravou )
  7. Oríšková Gréta ( Prešov )
  8. Močaryová Mirka ( Košice )
  9. Winkler Stanislav ( Bratislava )
  10. Dobias Silvia ( Ružomberok )
  11. Topil Zdeněk ( Havlíčkuv Brod )
  12. Šebová Irina ( Bratislava / t.č. SRN )
  13. Čabiňák Ivan ( Svidník )
  14. Lukáčová Mária ( Rimavská Sobota )
  15. Hačková Helena ( Topoľčany )
  16. Hrnčiarová Anna ( Bratislava )
  17. Nágeľová Viera ( Martin )
  18. Ulická Soňa ( Veľký Krtíš ) 
  19. Kaplánová Jana ( Bratislava )
  20. Krišková Lenka ( Piešťany )
  21. Holičková Helena ( Dubnica n. Váhom )
  22. Kerekešová Viera ( Banská Bystrica )
  23. Mičietová Kristína ( Žilina )
  24. Zmeškalová Jana ( Martin )
  25. Ollerová Milena ( Martin )
  26. Gáborová Otília ( Humenné )
  27. Hudecová Daniela ( Bratislava )
  28. Franta Marek ( Bratislava )
  29. Šatrúček Milan ( Praha )
  30. Lukáčová Viera ( Prešov )
  31. Ergonomis – Ing. Ján Vávra ( Prešov )
  32. EMIT plus s.r.o. ( Bratislava )
  33. Porubovičová Ľuboslava ( Lučenec )
  34. Cirjaková Zdenka ( Lučenec )
  35. REDA s.r.o. ( Bratislava )
  36. Press-Pygmalion- František Cvik ( Český Těšín )
  37. Mrazko Rastislav – Ergonomis ( Bratislava )
Posledná zmena na Štvrtok, 15 November 2012 20:53
 
Štvrtok, 06 September 2012 18:50

 


 


Vzor ( predlohu ) záväznej prihlášky si môžete stiahuť TU


Adresa : 

 

Mgr. Ivan Čabiňák

P.O. BOX č.43,

08901 Svidník

 


Vzor potvrdenia kreditov si môžete stiahnuť TU


Posledná zmena na Streda, 14 November 2012 22:05
 



Ďalší reklamní partneri s.r.o. LOGOPETKO a Sekcie klinická logopédia SSO 


 

Reklamný panel