Páči sa Vám tento príspevok ?

Zdieľajte tento obsah so svojimi priateľmi

Počet návštev

Dnes3
Včera26
Tento týždeň29
Tento mesiac238
Všetky návštevy135895

 


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesModifications & repairs by:
   
Once
Správa z 5. Česko – Slovenského sympózia Umelecký hlas 2014.
Štvrtok, 22 Máj 2014 21:28

     Dňa 09.a 10. mája 2014 sa v priestoroch Koncertnej siene Dvorany VŠMU v Bratislave konalo 5. Česko – Slovenské sympózium Umelecký hlas. Organizátorom bola Otorinolaryngologická klinika LF UK a UN Bratislava, Laryngologická sekcia Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku v spolupráci s Foniatrickou sekciou a Sekciou klinickej logopédie, Hlasové a sluchové centrum Praha, Divadelná fakulta VŠMU v Bratislave, Česká spoločnosť ORL a chirurgie hlavy a krku ČSL JEP, Informačná agentúra Logopetko a ENT Studio,o.z.

 

 Sympózium sa konalo pod záštitou pána Miroslava Dvorského, slovenského operného sólistu, ktorý podujatie pozdravil aj svojim umeleckým vystúpením. Odborným garantom bola MUDr. Irina Šebová, CSc.,MPH , ktorá podujatie slávnostne otvorila a privítala účastníkov aj so spolugarantkou MUDr. Jitkou Vydrovou z Prahy. Na podujatí bolo registrovaných 76 účastníkov z radov lekárov, logopédov, umelcov, hlasových pedagógov a zástupcov firiem.

Sympózium Umelecký hlas v celom jeho priebehu malo slávnostný charakter. Začiatky jednotlivých blokov prednášok boli obohatené vystúpením slovenských umelcov. S novými, rýchlo sa vyvíjajúcimi poznatkami a vedomosťami zameranými na tému Hlas sa podelili významní zahraniční a slovenskí odborníci – lekári, foniatri. Svoje skúsenosti v rámci prednášok prezentovali aj slovenskí umelci a klinickí logopédi, pretože veľakrát lekárske výkony bez hlasovej výchovy, cvičení a postupov zameraných na úpravu hlasového výkonu, odstránenia rizík , dodržiavania zásad hlasovej výchovy , zdravého životného štýlu a úpravu prostredia by nemuseli naplniť cieľ hlasovej terapie. 

Celý priebeh sympózia bol veľmi dobre zorganizovaný po stránke formálnej, obsahovej a spoločenskej. V rámci spoločenského programu mali účastníci možnosť navštíviť historickú budovu SND – prestavenie Barbier zo Sevilly a po jej ukončení raut v priestoroch Reduty.Snáď jediným negatívom bolo to, že prednášajúci si museli zaplatiť registračný poplatok v plnej výške.

A tak záverom: „ Ľudí je veľa – len človeka stretnúť je vzácnosťou.“ A my, ktorí sme tam boli, sme mali to šťastie....

PaedDr. Mária Masárová, Poprad 

Posledná zmena na Pondelok, 23 Jún 2014 20:29
 

Ďalší reklamní partneri s.r.o. LOGOPETKO a Sekcie klinická logopédia SSO 


 

Reklamný panel